Mulla oli iltapäivällä lekuriaika (Bray'ssa), ja ajattelin lähteä niin aikaisin aamulla, että ehtisin ennen aamuruuhkaa. En kuitenkaan jaksanut herätä niin aikaisin, kun ei ollut pakko..
Ajatus ruuhkaisesta M50:sta ei houkuttanut, joten päätin ajaa ns. maisemareittiä ja vuorten yli.
Ajoin ensin pikkuteitä pitkin Naasin liepeille, ja kävin M:n luona aamukahvilla.
Sitten jatkoin matkaa Blessingtonin kautta Sally Gapille, Lough Tay'lle (kuvissa), ja Bray'hin.
Vikings-kylää ei ole vielä rakennettu..
Lekuri oli tyytyväinen keuhkoääniin, ja voin mennä huomenna jo duuniin =D Oli kuulemma ollut viimeksi huolissaan, josko mulle olisi kehittymässä astma, kun keuhkot kuulostivat niin hurjilta, mutta se inhalaattori on onneksi auttanut.
Olen edelleen Bray'ssa - otin tällä kertaa laptopin mukaan. Ajattelin odotella ehkä 18-19 asti, ja ajaa sitten normaalireittiä kotiin.
Sain eilen illalla vuorolistan, ja mulla näkyy olevan taas oma tavisvuoroni, eli iltakymmeneen asti =)
Kommentit
Tämän blogin kommentit tarkistetaan ennen julkaisua.